2. Kapitola: Závan Minulosti|| First Dance

15. listopadu 2011 v 16:12 | LussyNda |  phoenix wonder-first dance
2. Kapitola: Závan Minulosti
Devon stále stal za okně pracovny a díval se k příjezdové cestě odkud asi před půl hodinou přesně nevěděl odjela Bianca a ten kluk co se kolem ní velice podezřele motal. Což už od začátku bylo proti Devonově chuti. Přemýšlel na tím vším, ale nedávalo mu žádny smysl. Z jeho myšlenek ho vytrhl až jeho bratr Josh, když na něj poprvé promluvil. Josh mu

poklepal na rameno "Ses s námi nebo pořad ještě spíš co?" Změřil si ho jeho bratr pohledem. Devon se na něj otočil a otráveně si ho prohled. "Nespím jen přemýšlím to mám snad zakazané nebo co? Hm?" Podmračil se Devon. Josh ke své obraně zvedl ruce. "Ne to ne jen sem se ptal jestli nás vnímáš nebo lítáš někde v oblacích. Devon na něj hodil otrávený pohled. "No jak vidíš nelítám tak dej už konečně pokoj." Odlepil se od místa, kde teď stal a vydal se ke dveřím, které vedli do vstupní haly. Jeho otec sledoval každý jeho pohled a když Devon sáhl po klice zareagoval. "Kam to máš namířeno?" Prohledl si ho a změřil si ho pohledem. Devon jen protočil oči a otočil se na svého otce, kterého nikdy neměl moc rad. "Ven.. kam asi taky jinam." Odpověděl stroze Devon. "Potřebuju odsud taky chvíli vypadnout. Začínám se tu pomalu dusit" Kouknul po nich obou. "Uvidíme se večer čau!" S těmito slovy odkráčel pryč a za chvíli bylo slyšel cvaknutí kliky, otevření vstupních dveří a následně jejich zavření. Josh upřel pohled na svého otce. "Bude působit problémy." Jeho otec se na něj jen podíval.
Místní Vysoká škola The Phoenixs se tyčila do výšky a vypadala úplně stejně jako když jí na konci letního semestru opouštěli mraky studentů. Vypadalo to tu jako na bitevním poli. Stejně jako dnes pomyslela si Bianca a to byl začátek zimního semestru a ona neměla ani ponětí co ji tu čeká. Když šla do prvního ročníků na začátku minulého semestru byla někdo. Všemi oblíbena, obdivovaná mladá dívka, která měla kolem sebe vždy spoustu lidi a teď?
Vystoupila z auta a zavřela dveře od Chrisova nového auta, které následně obešla a přešla ke Chrisovi. Ano právě v tuhle chvíli pochopila co se stalo. Změnila se. Byla jiná vzhledově, ale i povahově. Možná dospěla. Už jí nezaleželo jen na tom co nosí nebo co si o ní někdo mysli. Teď jí mnohem víc zajímala škola, její schopnosti a nově nabyté dovednosti a hlavně to, že Chris je tu sní a stojí za každým jejím rozhodnutím a to je to hlavní. Na ničem jiném už jí nezáleželo.
Carmen ještě stále vyprávělo o svých dokonalých prázdninách, které mimochodem strávila u Niagarských vodopádu společně s partičkou starších kluků, které tam potkala. Natalie už měla jejího vytahovaní plné zuby. Už si to vyslechla jednou když ji volala z prázdnin a zahlcovala ji informacemi o jejich prázdninách a nechtěla to poslouchat znova, ale nejspíš neměla na vybranou, ale i přesto co Carmen vyprávěla měla Natalie pocit, že něco schází. No něco spíš někdo. Rozhlédla se kolem sebe a pak pohledla na ostatní. "Hele nevíte co se stalo s Biancou?" Položila otázku a koukla po pohledech ostatních. Všichni zmlkli dokonce i Carmen zmlkla a pohledla na Natalii a po krátkém tichu promluvila jako první opět Carmen, ale nebylo to nic o jejích super prázdninách. "No já vlastně ani nevím viděla jsem jí naposledy na konci letního semestru a to byla kapánek nesvá." Pohledla na ostatní a hlavně na Martina ten, ale pokrčil rameny. "No na mě nekoukej já nevím co sní je. Před skončením semestru se na mě vykašlala a celý prázdniny sem jí neviděl. Ani na pláži ani ve městě takže nevím" a znovu pokrčil rameny, když najednou do něj dloubl Peter a prohlásil. "No myslím, že má něco zajímavějšího než nás hm?" Koukne na ostatní a ukáže směr, kterým kráčí Bianca s Chrisem a drží se za ruce a jdou přímo k hlavnímu vchodu budovy. Carmen vytřeštila oči a koukla po ostatních. "Kdy že tohle začalo? Že sem si toho tedy vůbec nevšimla?" Koukne tázavě po klucích a pak k Natálii, která jen vzdychne a podívá se na ní. "No myslím, že na té akci na pláži a pak několikrát ve škole to víš i ty jak na sebe mrkali po hodinách a myslím si že cele prázdniny usilovně pracovali na svém vztahu." Pokrčila rameny a Carmen se podmračila. "Jo pracovala pracovala to je vidět a na nás koukám úplně zapomněla.
Devon procházel zrovna kolem velké kašny, která stala uprostřed náměstí. Došel až k ní a zastavil se. Chvíli na ni jen tak bez ducha hleděl a pak se vzpamatoval a šel k ní blíž a posadil se na kašnu a sledoval okolí kolem sebe. Na tomto místě sedával vždy jako kluk, když se vracel společně se svými sourozenci ze školy. Pamatoval si to. Bývali tu každý den po škole a jejich matka si je tu po každé vyzvedla. Při téhle vzpomínce se musel usmát. Moc dobře si pamatoval jak jejich matka vypadala i po těch letech. Dlouhé blonďaté skoro zlatavé lehce zvlněné vlasy velmi štíhlá postava, kterou si udržela i po 3 dětech, pronikavé oči, které byli modřejší než nebe a moře dohromady, a ve kterých se každý ztratil hned po prvním očním kontaktu a její zvonkový hlas a smích. Pamatoval si její levandulovou vůni její květované šaty, které tak milovala. Když o tom tak uvažoval pomyslel si že chvílemi popisuje Biancu. Vypadala přesně jako ona a Devona napadla jedna věc, že to co chce jeho otec udělat nemá ani nic společného s jejich poslaní, ale spíš se závanem minulosti. A právě v tuto chvíli mu to došlo. On přece nestojí o žádnou temnou moc ani temnou magii, On který by nejradši byl jako každý druhy kluk. On přece svou sestru má rad už od malička a vždy jí chránil a i jeho matka říkávala. "Musíš svou malou sestřičku chránit před démony co ji budou chtít ublížit." A Devon to pochopil ještě včas. Možná proto jeho matka zemřela a Devon byl ochotný zjistit vše o tom co se tu noc co jeho matka zemřela a proč to jeho otec dovolil. Závan minulosti, který ho zasáhl jako vlna z čistého nebe byl pro něj prozřením, že nic se nemá dělat bez rozmyslu a on byl ochotný čekat a vytrvat……
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DelusH DelusH | Web | 29. listopadu 2011 v 9:37 | Reagovat

Jůůůůů :) tak teď jsem se do toho upa začetla :D:D ....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama