Upíří Deníky - Zášť

15. listopadu 2011 v 16:18 | LussyNda |  reader diary
Český název: Upíři Deníky - Zášt


Anglický název: The Vampire Diaries - THE Fury
Pořadí knihy: 3.
Autor: L. J. Smithová
Datum vydání: USA - 1991, ČR - 16.10.2009
Počet Stran: 239
Hlavní postava této knihy: Elena Gilbert

Elena se po minulé noci probouzí na břehu řeky, ale už to neni ta sama Elena jakou byla předtím. Ne je jina ted uz je jina ted je - upír.
Stefan oslabeny a zoufalí nad smrtí sve milovane Eleny, zabloudí do města a ve snaze získat potřebnou sílu vysaje partičku kluku, kteří jemu i Eleně chteli ubližit a poté se vydá k tomu co zapříčinil podle nej Eleninu smrt - Damon. Ano byl to Damon. Ve svych nove nabytých sil díky krve darců od kterých si ji vzal vyhleda Damona a chce ho zabit, ale vše se ukáže uplne v jiném světle, když se v čele oběvi Elena. Ale jak je vidět Elena si Stephana nepamatuje, ale Damona ano.
Poté co Stefan rozhodne a přemluvi Matta aby dal Elene svojí krev odchází Elena do skrýše s Damonem, který je rozhodnutý ji chánit stůj co stůj.
Několik dní poté se koná zádušní mše za Elenu v místním kostele a Elena je zde přítomna jak s Damonem tak i se Stefanem a práve zde se stane neco divneho. Všichni psy z města se začnou chovat opravdu, ale opravdu hodně zvláštně až posedle a jsou připraveni zabit, každého kdo se jim jen postaví do cesty.
Elena dostane do ruky znovu svůj stracený deník a po nějakem čase si skutečně vzpomene na Stefana i na velikou lásku, kteoru k němu cítila ještě za života.
Mezitim se ve Fell´s Churche oběví nový učitel Dějepisu, který má ale spoustu tajemství a právě on se pokouší odhalit zvlaštnosti města a nenadalou smrt Eleny Gilbertové a její zmizelé tělo.
Po dobu několika dnů Stefan připravi setkaní Meredith a Bonnie s Elenou. Obě divky jsou z toho setkani dosti překvapene, ale nakonec propuknou v plač a obejmou se.
Město se dostáva do velmi divné atmosféry lide se bojí chodit ven jiz za deního světla, aby na ně nezautočilo nejake zvíře z okolí a Elena se rozhodne ze to neni jen tak a ze proste musi neco udelat. Do jejího plánu zatahne obě své kamaradky Meredith a Bonnie, Stephana ale take i Damona.
Meredith po delších rozmluvach s novym profesorem zjištuje ze on neni jen tak ledajaky profesor ale hlavně lovec upírů. Když se Meredith ujistí, že může Alericovi stoprocentně důvěřovat odhali tajemství, ktere bylo za Eleninou smrtí a společně se pokoušení odhalit zahadu Města a jejího škůdce....

....... Po té co se všichni dostanou do Hrobky Honorie, která drží ochanou ruku nad městem už po několika generacích. Damon a Stefan se setkávají s někym ze své minulosti - Katerine. Dívka, ktera vzala srdce obou bratrům, ale take jejich životy, když předstírala svojí smrt. Katerine nemůže zapomenou ani jednomu, co po jejim odchodu udelali ze svými zivoty, ale nejvic nenávidí Stefana a taky tu osobu, ktera je jí až nehorazně podobná. Katerina přesvedčuje Damona, aby byl zase takovy jako předtím a odešel sni, ale ten se ji vysměje a pošle ji do háje. Katherine to rozčili a chce oba bratry vidět trpet a umírat, ale stane se něco jineho .. něco sčím ani ona nemohla počítat v nesledovanou chvíli se Elena vrhne na Katerine strhne ji řetízek z krku a necha ji ozařit sluncem, ale protože ani Elena nema na prste svůj prsten, který ji daroval Stefan umírají obě dvě. Katherin se promění v prach a Elena pomalu umíra Stefanovi v jeho náručí, ale předtím Stefan a Damon uzavřou přisahu nad Eleninou pamatkou ze se nikdy neopustí.
Nasledující Den se kona zádušní mše za Elenin život a její Deník je vystaven vedle deníku Honorie v místní knihovně.

verš z knihy:
"...Děsivá síla plná zášti napadla naše město. Touží všechny zahubit a pít jejich krev. Dokáží se Damon se Stefanem smířit a bojovat bok po boku proti něčemu ještě hrozivějšímu, než jsou oni sami? A dokážu to já?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama