4. Kapitola: Bratr a sestra

21. prosince 2011 v 21:55 | LussyNda |  phoenix wonder-first dance
Podzim uplynul rychleji nez by kdoliv čeka. Dny střídali týdný a tydny zase měsíc a byla tu doba Vánočních svátku a sněhové nadílky. Zahrady a střechy domů pokryl bílý a studený sníh.

Bianca ležela ve sve posteli a oknem ji do jejího pokoje prokukovali paprsky slunce. Otevřela oči a podila se na sve posteli. Uz dlouho se takhle dobře nevyspala.
Vztala ze sve postele a oblekla si svůj dlouhy župan a postavila se k oknu sveho pokoje. Vše venku bylo pokryte bílou peřinou a slunce tvořilo na bílem sněhu odlesky třpitu. Usmala se. V posledních tydnech se ji všechno zdalo stejné jako před lety. Její bratr se zase choval tak nez odešel z domu i kdyz nekdy byl zadumany a jakoby na něčím přemýšlel ale byl to zase on. Z jejího přemýšlení ji vyrušilo klepani na dveře a otevřeni dveři jejího pokoje ... Otočila se a usmala se na svého bratra. "Dobre rano, myslela sem ze dneska odjíždíš s otcem a bratrem do kancelaře?"
Pokrčil rameny a zavřel za sebou dveře. " No vlastně měl sem, ale nakonec sem se rozhodl že zůstanu doma."
"Aha." Otočila se zase zpatky k oknu chvili se divala ven a pak přešela ke skřini vytahla džíny a svůj svetr.
"Myslel sem... co kdyby sme dneska udeli pekny den jen my dva ... viš jak .." na tvaři se mu oběvil nepatrný úsměv. "Bratr a sestra hm? ale pokud maš neco domluveno netrvam na tom jen to byl takovy napad"
Bianca se na nej usmala. "Ne nemam nic domluveno a budu rada kdyz spolu někam vyrazime."
Devon se usmal.. "Dobře tak co takhle za půl hodiny vyrazit hm? dojedem si na snidani a pak vyrazime po kramech hm?"
"Jo to zní velice dobře půjdu moc rada ... tak za půl hodiny v hale??
Devon se vydal ke dveřím. "Dobře za půl hodiny v hale. " Odpověděl a vyšel ze dveří, které za sebou zavřel.

Vědět, že se ve městě děje něco divneho ale nevědět kdo zatím je nebo proč se to děje je horší nez to vědět a nic s tím neudělat. Wyatt seděl u svého notebooku a pročítal si dnešní zprávy o divnych věcech ktere se začali dit ve Phonixu a pil kafe. Za tak dlouhou dobu co je tady ještě na nic nepříšel a to ho začalo dohanět k šilenství.
Chodbou se ozvali kroky a do kuchině vešel jeho mladší bratr Chris. "Dobre rano... co tak brzo?" nalil si kafe a pohledl na sveho bratra.
Wyatt zvedl hlavu od notebooku. "Ale snažím se přijit na to co se v tomhle měste děje."
Chris jen pokrčil rameny a napil se kafe. "Hm a na co si přišel?"
Wyatt se zamračil a pohledl na sveho mladšího bratra. "Řekněme že síly temna mají v tomhle městě na pilno."
Chris se zatvařil bez vyrazně. "To znamena žes ještě na nic nepřišel."
Wyatt si zalozil ruce na prsou a probodl ho pohledem. "Hele nemaš takhle nahodou rande nebo něco jineho na praci hm?" Změřil si sveho mladšího bratra pohledem. "Nebo tě prostě baví do mě šít hm?"
Chris jen zatřasl hlavou a na tvaři se mu vykouzlil naznak usmevu. "No řekneme že ne .. Bianca dnešek travi se svym bratrem a jelikoz je konec zimního semestru mam volno."
Wyatt si ho znovu přeměřil pohledem. "Fajn tak když maš volno tak bys taky mohl dělat neco užitečneho nezda se ti hm? Pokud vim nezabilo by tě kdyby si mi trochu pomohl tuhle zalezitost vyřešit takhle se nikam nehnu."
Chris pokrči rameny. "Proč ne .. trochu bych mohl pomoct" stěmito slovy přešel ke svemu bratrovi a sedl si vedle něj.

Bianca se zrovna prochazela s bratremm další obchod a celou dobu se smala tomu co řikal.. Za tyhle chvíle by dala cokoliv. Vyprávěl ji vše co zažil a viděl když byl pryč z města na univerzitě. Teprve ted si uvědomovala jak moc ji chyběl a jak byla sama. No i kdyz v poslední době tak sama nebyla díky Chrisovi, který ji přinesl do života světlo.
"Tak co kam zajdeme ted hm?" Usmal se Devon na svojí mladší sestru.
Pokrčila rameny a usmala se na něj. "Vlastně co takhle se jit projit ven na vzduch?"
"klidně můžeme stejně už sme většinu obchodu prolítali." Usmal se na ni. "A ty mi zatim můžeš vypravět jak to chodi u tebe na univerzitě hm?" Podíval se na ni a vydali se společně s obchodaku.
Celou cestu si povídali a smáli se znovu. Ona mu vyprávěla o škole o kamaradech a pak aniz by si to uvědomila zmínila i Chrise.
Devon se na ni při zmínce o něm podíval a zahleděl se ji do oči. "Hm vypadato že si našla spřízněnou duší hm?" Změří si ji pohledem.
Biance se na tvaři vykouzlil kouzelny úsmev a přikyvla. "Jo mnohem vic než to. Sním se cítím svobodna, silna plná života. Plně mi rozumí."
Devon se usmal. "Tak to sem rad. Musíš nas seznamit rad bych ho poznal." Zasmal se jejímu překvapenemu vyrazu. "No co sem přece tvůj starší bratr ne? "Jeho úsměv se ale rozšířil mnohem vic. "To se odemě čeka že tě budu chranit." Ale pote co to vyslovil se ozval vnitřní hlas v jeho hlavě Zvlaštní je že si ji ještě před par měsící chtěl společne s bratrem a otcem sprovodit ze sveta živich.. vlastně ten hlas měl pravdu važne to chtěl udělat jenže. Když ji opet videl a vzpomínal na časy jejich dětství a kdyz ji viděl ted jak se na nej díva s naprostou důvěrou a sourozeneckou láskou. Bylo mu jasne ze se to nesmí stat. To nemůže dovolit.
Zvláštní je že jejich kroky dovedli až ke staremu parku kam už leta nikdo nechodil, ale Devon tohle místo miloval ukazala mu ho matka kdyz byl malý a vypravěla mu o magii, ktera je tvořena v tomto město z několika míst ktere jsou propojeny.
¨
Pokračovaní příště ....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DelusH DelusH | Web | 24. prosince 2011 v 14:49 | Reagovat

Lásku a zdraví, štěstí a něhu,
   nechť Tobě přinese vánoční sen.
   Přání své posílám na vločce sněhu,
   zachyť ji na dlani v ten Štědrý den.
Veselé Vánoce a další rok plný blogových dní Ti přeje tvoje SB DelusH :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama