Vampire Academy 2 - Mrazivý polibek

30. prosince 2011 v 12:56 | LussyNda |  reader diary
Název: Vampire Academy 2 - Mrazivý polibek
Díl: 2.
Počet stran: 262
Popis ze zadní strany:
Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc nedaleko Akademie zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí.
V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější - jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají pronásledovat Strigoje, aby s nimi svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...


Popis:
Ve světle nedávných údálostí, které změnili nadobro Rosin život i její chování se Rose snazí nemyslet na svého učitele a Lissyna strážce jako na muže ale jako na sveho účetele což je pro ní hodně těžke. Naopak Rosin spolužák Mason, který Rose už dlouhou dobu miluje a stojí o ní se předhání, ale Rose touží jen a jen po svém učiteli.
Po útoku na jednu z královských rodin při ktere je přítomná i Rose s Dimitrijem se rozhodne ze po Vánocích cela škola stráví v Luxusním královské středisku prázdniny.
Na akademii se začnou sjíždět rodiny a rodiče studentu a mezi nimi nechybí ani Rosina matka Janine Hathawayová, kterou Rose viděla naposledy před lety a cítí k ní nenávist za to že se na ni vykašlala. Coz se take projeví při treninku, který její matka vezme za Dimitrije. Rose svojí matku rozčili a schytá od ní par nepěkných ran.
Po vánocích, které Rose stráví společně s Lissou, Christianem, Dimitrijem, Tašou a ke své hrůze i se svojí matkou se Rose od matky dozvídá, že Taša dala Dimitrijovi nabídku, aby sní žil a měl sní rodinu. Toto oznámení je pro Rose jako nůž do srdce od te doby se snazí začit vztah s Masonem aby tak na Dimitrije zapoměla, ale je to čim dal víc těžší a těžší.
V horske chatě se Rose věnuje převážně Masonovi až když potká okouzlujícího a tajemného Adriana Ivaškova, ktereho jak se zdá Rose okouzlí. Adrian hledá veškere zaminky aby se mohl s Rose vidět a to se jak se zdá Nelíbí Dimitrijovi. Ale po par setkání a společnych chvílich a jednomu snu, do ktereho ji Adrian stahne zjisti ze tohle nepůjde a tak zase začne utužovat svůj vztah s Masonem. Tedy hodla se o to pokusit do doby nez ji Dimitrij řekne, kde se podle nich schovava banda strigojů co chteji vyvrazdit kralovske rodiny. V tu samou noc skončí Rose s Masonem v posteli, ale nic se nestane. Rose proste nemůze, když mysli na Dimitrije, ale předtím řekne Masonovi o Strigojích. Po teto nevydařene noci se Mason společne s Eddim a Miou vydají do Spokone hledat a zabít strigoje.
Rose to zjístí a společne s Christianem se je vydají hledat. Naštěstí mají štěstí a dostanou se k nim včas, ale kdyz se chystají na cestu domů chytne je banda lidi, kteří pomáhají strigojům. Rose, Mason, Eddie, Christian a Mia jsou tedy zavření v opuštěném domě a čekají kdy příjde čas jejich smrti.
V posledních chvílích Rose společne s Christianem překvapí strážné a dostanou se z místnosti, kde je drží. Aby Rose dostala v pořadku sve přátele ven necha se chytit, ale Mason se pro ni vrátí a tím si podepíše rozsudek své smrti. Před očima Rose strigojové zlomí Masonovi vaz. V ten moment jako by neco v Rose umřelo a popadne do ruky meč a usekne oboum strigojům hlavu (no az tak lehke to nebylo :D). Ale po te uslyší kroky vyčerpana zmatena a pohlcena vlastní bolestí se z posledních sil snaží chranit Masona. Po par minutach pozna hlas muže co na ní mluvi - Dimitrij.
Po teto události se všichni vydají zpět na akademii a Rose dostane svoje první molnické značky, ale ta chvile neni takova jak si ji představovala. Jak by měla byt štastna když nezabranila zabiti nekoho kdo pro ni byl neco jako bratr.
Po rozmluvě s Dimitrijem se da trochu dohromady a Dimitrij ji oznamí, že odmítl Tašinu nabídku a zůstava.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Buffy Lady Buffy | Web | 31. prosince 2011 v 15:34 | Reagovat

to znie zaujímavo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama