Vampirská akademie || By Richelle Mead

21. prosince 2011 v 13:38 | LussyNda |  reader diary
Název: Vampire Academy
Díl: 1.
Počet stran: 300
Popis ze zadní strany:
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…


Popis:
Morojska Princezna Vasilisa Dragomírová uprchla i se svojí přítelkyní Dhampírkou RoseMarii Hathawayová před dvoumi lety z Akademie sv. Vladimíra a prchají před lidmi co je hledají a snaží se je dostat zpátky na akademii svatého Vladimíra.
Rose i přes svojí povahu se snaží ze všech sil chránit svou kamarádku Lissu. Když Rose spozoruje, že je opet někdo sleduje. Naposlední chvíli utíka i se svojí kamarádkou z místa kde se schovávají.
V posledních chvilich je zadrží strážce, který měl obě divky najít - Dimitrij Belikov. Obě dvě dívky dopráví zase zpátky na Akademii sv. Vladimíra. Ale jak Rose zjistí není to jen ten nejlepší strážce, který kdy byl, ale i někdo kdo dokaže pomáhat druhým lidem když to potřebují. Když ředitelka Kirová oznámi Rose, že by jí mohla vyhodit ze školy, je to právě Dimitrij kdo se nabídne, že bude Rose trénovat aby dohnala své spolužáky.
Během par tydnů se Rose dostane do formy jako její spolužáci a možna i lepší než většina jejích spolužáků, ale výcvik neni to jedine co mají s Dimitrijem společneho. Rose začne k Dimitrijovi citit lásku o ktere ví že je nemožna - nemůže se přece zamilovat do svého profesora to je pitomost, ale čím víc se bráni tím víc se do něj zamilováva a vše se vyvrcholí v den, kdy na ní a na něj uvrhne jejích společny nepřítel - Viktor Daškov kouzlo Chtíče, aby se dostal k princezne Vasilise. Oba jsou zmáměni kouzlem a nevnímají nic dalšího az do doby nez si oba uvědomí že je něco špatně, ale nakonec Dimitrij to kouzlo zlomí než se stane něco víc a oba zareagují hned a vydají se zachranit Lissu.
To se podaří a Lissa se v bezpečí vrací na akademii sv. Vladimíra.
Rose po par dní jde za Viktorem a prosí ho aby zní a Dimitrije sejmul kouzlo chtíče, ale překvapí jí, že to kouzlo již nepůsobí a ta přitazlivost ktera kolem nich je je způsobena citi, ktere k sobě oba chovají. Po tomto rozhovoru se u Viktorovi cely oběví jeho dcera Natalie, ale uz to neni ta sama Natalie, kterou Rose znala - Ted je strigojka. Po par ránach, která jí Natalie uštědří se mezinimi oběví Dimitrij a jedním vypadem zabije Natalii a Rose odnese na ošetřovnu, kde jí nakonec přizna, že jí miluje stejně jako ona jeho, ale nemůžou byt spolu. Viktor je odvezen ke dvoru do vezení a na Rose čeka něco mnohem horšího než jen treninky. Ted se bude učit něco daleko horšího - sebeovládání.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 2:50 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 evening dress new york evening dress new york | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 10:27 | Reagovat

Great stuff! Really enjoyed reading that. Thanks
http://www.askdresses.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama