5. Kapitola: Budu jí chránit !

7. ledna 2012 v 23:53 | LussyNda |  phoenix wonder-first dance
Když se Bianca s Devon vrátili do rodinného sídla bylo už hodně pozdě a všichni již spali. Bianca odešla hned do svého pokoje, ale Devon zašel ještě do kuchině pro neco k piti. Došel k ledničce a otevřel ji kdyz ji zaviral malem vyskočil z kůže. U zdi stal jeho mladší bratr Josh a dabelsky se usmíval. "Sakra musíš se tak plizit hm?" prohlasil Devon a napil se džusu. "Co vlastne chceš hm?" Probodl bratr pohledem


Josh ho jen sledoval s pobavenym pohledem na tvaři. "Co by ?" Procedil skrz zuby. "Jen koukam jak snad si nas zradil."
Devon pohledl na sveho bratra se zaujetím. "Nikoho sem nezradil." Pronesl s naprostym klidem. "Jen sem přehodnostil svoje davne rozhodnutí, to je všechno."
"Hm .." Tentokrate uz Joshův pohled Devona propaloval. "Takze ty si přehodnocoval jo... " Bylo z něj videt ze se mu tohle jeho nove chovani ani zamak nelibi. "A co ted ? Hm? Půjdeš poti nam?"
Devon na nej pohledl. "Když budu muset." Povytahl trochu oboči a zahledel se na nej. "Pokud nebudu muset nepůjdu proti tobe ani proti otci, ale jestli se o neco pokusite ručím ti za to, že skončite špatne."
Josh tentokrat vypadal jako by mel vzteky vyletet z kůže. "Vyhrožuješ hm!!!" vyštěkl po nem.
Devon se jen pobavene zasmal nad jeho chovanim. "Nevyhrozuju jen te varuju. " Pohled pobavene na sveho bratra. "Dobrou noc bratřičku." a s úsměvem na rtech se vydal do sveho pokoje.

Rano zase bylo všechno při starem. Wyatt sedel v kuchini pil ranní kávu a snazil se přijt na to co se to v tomto meste deje a kdo ma za nasledky to co se tady deje. Uz tu byl neco přes rok a stale na nic nepřišel. Starší nebudou moc radi s jeho výsledky. "Sakra to přece neni mozne!" Procedil skrz zatate zuby.
Když v tu samou chvíli vztoupil do kuchině jeho bratr Chris. "Copak špatna noc?" Přešel ke kuchinske lince a nalil si ranní kávu.
Wyatt zvedl zrak a podíval se na sveho mladšího bratra. "Jo ale uz asi rok co sem tady." Procedil skrz zuby. "Uz mam toho dost sem tu takovou dobu a pořad na nic nemuzu přijit."
Chris se napil ze svého šálku kávy a pohledl na Wyatta. "Pořad si nepřišel na to kdo tu používa černou magii?"
"Ne a pravě to je to ... " Podíva se znovu do papíru. "Kdybych mel aspon nejakou stopu kdo využíva tohle místo pro svoje magicke kousky ale nic ... starší nebudou moc štastní z toho že sem ještě na ni nepříšel."
Chris jen pokrčí rameny. "Třeba se mílý oni. Ne važne myslim ze kdyby to bylo tady tak by si uz na neco přišel. Nevím mozna sem zaujaty ale přijde mi to jako mrhaní časem a vědomostmi." Pokrčí znovu rameny.
Wyatt si ho zmeří pohledem. "Jo jasne kdyby si nelital po všech čertech a trochu mi pomohl mohli sme třeba na to přijit." Procedí skrz zuby. "Ale to ne to radši litaš buhví kde s Biancou a mě v tom nechaš placat."
Chris se jen usmeje. "Ale copak zarliš?"
"Ne!!" vyjede po nem." Jen říkam fakta. Podívej se co je na tom špatneho kdyz se budeš kolem sebe víc dívat a budeš ostražitejší ty spiš najdeš neco vic nez ja znaš tu celkem dost lidi." Podíval se znovu na sveho bratra. "Notak vždyt po toně nechci zase tolik ne?"
Chris jen vzdychnul a pokrčil rameny. "tak fajn pokusim se neco zjistit."

Po tom včerejšku a rozmluve s bratrem se Devon citil trochu nejiste Co kdyz timhle spustil neco čeho bude do konce zivota litovat. jeho otec by ho zničil. Ne to ne nebudu na to myslet pomyslel si přece mam i ja svojí magii kterou proti nemu můžu kdykoliv použít. At si říka kdo chce co chce uz kdysi sem dal slib a ten taky ted hodlam splnit at se všichni staví třeba na hlavu. Řeknu ji to .. ano konečně vyjdu s pravdou na světlo, ale nejdřív musim zjistit co a jak daleko je jeho otec s plany ale nejvíc jaka bude jeho reakce az se dozví, že od jeho planu ustupuje. No to radši nechci videt tu jeho reakci! Devon došel az ke dveřím otcovi pracovny a vešel dovnitř. Ve vnitř už byl otec i Josh a o něčem diskutovali, ale kdyz sem vešel a zavřel za sebou dveře oba ustali v rozhovoru. Neunikl mi otcův skoumavý pohled a pak tu byl pohled bratra ktery me přimo propaloval. "Děje se neco?" řekl sem jako by nic.
Otec na mě jen pohledl od sveho stolu. "Ty se ještě ptaš?" Změřil si mě pohledem.
Devon porčil rameny. "A proč ne?"
Otec se na me znovu zahledel. "No viš slyšel sem o tve změně rozhodnutí ? Tak se divim," znovu si ho změří pohledem. "Nebo si opět změnil nazor hm?"
Devon si zalozil ruce na prsou. "Ne tentokrat uz sve rozhodnutí nezměnim. "Pohledne na sveho mladšího bratra. "Ano změnil sem rozhodnutí, uz svami nepojedu ve vašem planu.. tentokrate ste na to uplně sami." Pohledne na měnici se vyraz sveho otce. "A to co sem řekl včera bratrovi řeknu ted i tady tobě. " Pohledne nesmlouvavě na sveho otce. "Jestli ji skřívíš jen jediny vlasek na hlavě tak ti přísaham, že zapomenu že si můj otec a on ze je můj bratr .. je ti to jasne!"
Otec se na me vztekle podíval ale i taky trochu překvapene. "Važne půjdeš proti vlastní rodine?"
Devon jen protočil očii. "Ale ona je taky ma rodina" znovu na nej podíva. "víš co kdyz ti teče do bot tak se odvolavaš na rodinu. Ale víš co u mě to nezabere. Budeš se muset smířít stímm že všechno nebude po tvem." otočí se a vyda se ke dveřím.
"Počkej." řekne jeho otec nakonec a Devon se na nej otočí. "Tohodle budeš litovat synku."
Devon se jen pobavene usmeje. "Najednou mě maš za syna. Ale víš co je mi to jedno." S těmito slovy opustí otcovu pracovnu a vyda se poschodech rovnou do první patra k pokoji sve sestry. Zaklepe na dveře a vejde. Rozhledne se po pokoji a uvidi ji stat u okna. Musí se usmat je to krasny pohled její svetle vlasy protkane svetlymi prameny od slunce se ji lesknou ve slunci a svetle blede modre šaty ji ladi s mandlovou pokoškou. "Dobre rano."
Bianca stoči pohled od okna ke svemu bratru a usmeje se. "Dobre rano." ale kdyz vidi jeho pohled spozorní. "Stalo se neco?"
Devon si jen povzdychne vejde do pokoje a zavře za sebou dveře. A pote ji pohledne do obličeje. "Musíme si promluvit."
řekne naprosto v klidu. Už nemůže couvnout rozhodl se. Rozhodl ted jen musí udělat to co je správné. A taky že to uděla už ji nebude lhat a nebude uz otcova a bratrova loutka. Ted uz je to jen on sam.

Pokračovaní příště....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natasha Bedlife Natasha Bedlife | Web | 9. ledna 2012 v 20:44 | Reagovat

Nádherné. Celých 5 kapitol jsem zadržovala dech. Škoda, že jsem se tak rychle dostala ke konci. Doufám, že další kapitola bude brzy :-)

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 2:50 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama