14. Kapitola: Tajemství || V zajetí Lilie

23. června 2013 v 14:30 | LussyNda |  V Zajeti Lilie
14. Kapitola: Tajemství


DIMITRI POV:

Každý den s ní za posledních čtrnáct dní byla pro mě radost i utrpení. Radost z její přítomnosti, ale bolest z toho, že ji nemůžu mít.
Byla to dcera mého šéfa a navíc byla alchymistkou v našem světě. Tolik překážek bylo mezi námi a přeci jsem chtěl ji zabalit do náruče a chránit ji před zlem světa, které jí chtělo ublížit.
Bolelo mě vidět ji smutnou, ale co jsem mohl dělat? Nemohl jsem ji jen tak říct pravdu, byl jsem svázaný slibem, který jsem dal, ale taky jsem si nedokázal představit, co by udělala kdyby opravdu znala pravdu.
Ona se nás stále ještě bojí. I když semnou bojuje a zdá se v pohodě, někdy to vidím v jejích očích. Strach z toho co by se mohlo stát. zažila toho tolik na svůj věk a stále ještě drží hlavu značně vysoko. Někdy
Odešli jsme společně s tělocvičny, kterou jsem pro ni vytvořil a vydali se společně k našemu bytu. Bylo pěkné říkat slovo naše, i když to byla jen hra, kterou jsme hráli kvůli bezpečnosti morojů. Musel jsem jít za Abém k Adrianovi a ona zamířila do našeho bytu. Popravdě jsem jí nechtěl opustit, nejradši bych jí chytnu kolem pasu a políbil. Ještě pořád cítím dotek jejích rtů na svých ústech potom co jsem ji chtěl donutit, aby nehlásila to co udělala Sydney. Věděl jsem, že to byla pitomost ji líbat, ale co jsem mohl dělat. Potřeboval jsem ji nějak zastavit a to byla jediná šance. Kdo mohl tušit, že hned uteče pryč a zrovna do lesa.
No mohl jsem to předpokládat. Co jsem to za strážce, sakra.
Došel jsem k Adrianovi, kde už všichni seděli. Sydney nakonec se rozhodla, že si s Rose půjde promluvit.
Postavil jsem se ke zdi a čekal na to, až Abé začne křičet. Věděl jsem, že je naštvaný potom co jsem mu řekl co se stalo s jeho dcerou, ale co jsem mohl dělat.
Stačilo jedno slovo a oba vyletěli.
Abé se na mě podíval a zamračil se. "Neříkal si náhodou, že se o ni postaráš hm?" vydechl Abé. "Říkal si, že když zařídím, aby jí sem poslali tak jí udržíš v bezpečí? Tak mi sakra vysvětli jak se to mohlo stát?"
"Abé já se omlouvám, nechtěl jsem, aby se to stalo. Všechno se najednou zvrtlo. Když jsem přijela nikdo nepočítal s takovou nenávistí, kterou k nám cítila. Nechtěla být v naší blízkosti snažila se, se vyhnout každému z nás. Nakonec jsme vymysleli jak by to mohlo fungovat, ale pak ta hádka s Lissou a nakonec načapala Adriana se Sydney na pohovce a chtěla je udat alchymistům." Řekl jsem a Abé si povzdechl. "Chtěl jsem s ní mluvit, ale ona nakonec utekla a pak se to stalo."
"Proč si nešel hned za ní."
"Abé? Jak mě mohlo napadnou, že uteče do lesa a ještě ke všemu v noci? Je naprosto nepředvídatelná. Šel jsem ji hledat, prohledal jsem celý dům, ale byla pryč a tak jsem se ji vydal hledat."
"Dobře, fajn už se stalo a budu jen doufat, že už se to nebude opakovat, ale můžeš mi laskavě vysvětlit co to bylo v tom sklepě?" Vyštěkl a všichni se na mě podívali v šoku.
"Ty si byl s ledovou královnou ve sklepě?" Zeptal se Adrian. "A co jste tam dělali?" Usmál se na mě laškovným úsměvem.
"Nech toho Ivashkove! Potom co se stalo mě požádala jestli bych ji naučil bojovat. To je všechno. Připadala si bezmocná, co jsem ji měl říct? Nemohl jsem jen tak říct ne, když sám vím jaké to je cítit se bezmocný." Podíval jsem se na Abého a on si povzdechl.
"Chápu, ale stejně se mi to moc nelíbí. Víš co by se všechno mohlo stát? Ona není normální. V jejích žilách proudí morojská krev, kombinovaná s lidskou a to se jen tak nesmaže. Bojím se, že ji nakonec strigojové najdou." Podíval se na nás ABé.
"To se nestane. Slíbil jsem, že ji ochráním za cenu vlastního života, ale mám svázané ruce."
"Hele a co jí konečně říct pravdu?" zeptala se Jill.
"Zbláznila jsi se? Proč bychom to dělali." Řekla Lissa.
"Lidi máme problém." Vběhla do pokoje udýchaná Sydney.
"Co se děje?" Zeptal jsem se jí.
"Všimnul si někdo z vás Rosyné změny?" podívala se na nás všechny a my se zamračili.
"Jaké změny?" Zeptal se Abé.
"Teď jsem s ní byla a mluvila jsem s ní o.." Podívala se na Adriana. "No o všem a chovala se jinak, tak jsem jí začala studovat a zjistila jsem, že během měsíce jí vyrostli vlasy o dvacet centimetrů a ztmavli do barvy Abého vlasů. Ztmavla jí i kůže a oči." Podívala se po nás.
"No tak víš kolik je tady stupňů ne? To bude od sluníčka."
"Můžeš mi říct drahá sestro, jak asi ti ztmavnou oči a vlasy od sluníčka?" Zeptala se ji Jill.
"Chceš mi snad říct, že je možné, že v Rose se probouzí krev a její tělo se přetváří do těla drampíra?" zeptal se ji Abé.
"No řekla bych, že ano." Potvrdila Sydney.
"No tak to je průser. Všimla si něčeho?" zeptal se Adrian.
"Já nevím asi ne nebo možná ano, ale nepřemýšlela o tom, ale jelikož jsem přemýšlela o její změně nahlas. Tak asi o tom teď začne přemýšlet." Vydechla Sydney.
"No nazdar." Řekla Lissa. "Co budeme dělat?"
"No co asi. Měli bychom jí říct pravdu." Řekla Jill.
"A ty ses asi pomátla ne." Vyjela znovu Lissa na Jill. Protočil jsem očima. Proč se vždycky museli tyhle dvě hádat, když jsme museli logicky uvažovat.
"Lissy, ale ona má pravdu." Přidal se k Jill Christian. "Tajili jsme to už dost dlouho. Třeba všechno to co se stalo je jen důkaz, abychom udělali co je správné a řekli ji pravdu."
"Jakou pravdu? Chceš říct holce, která celý život myslela, že je člověk." Vydechla Lissa. Nevím proč, ale měl jsem takový divný pocit, že nás někdo sleduje. "Chceš jí říct, že celý její život je lež a že její matka otěhotněla s morojem a ona je tudíž za několik desítek let první drampír vytvořený s krve lidské a morojské? Chceš jí říct, že je drampír, kterého budou vždy přitahovat strigojové kvůli její krvi a že kvůli ní její matka přišla o život, protože to její krev přilákala všechny ty strigoje?" vydechla Lissa.
"C-co." Slyšel jsem koktavý hlas. "Co si to řekla?" otočil jsem hlavu a zalapal po dechu. Ve dveří stála Rose. Její oči byli rozšířené strachem. Neměl jsem pochyb o tom, že slyšel naprosto všechno.

No tak tolik k udržení tajemství.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tali Tali | 23. června 2013 v 14:51 | Reagovat

WOW! To se nám to ale zamotalo ??? chudák Rose se to takhle od Lissy dozvědět...nemůžu se dočkat pokráčka :D :D :D dostaly mě Lissa s Jill jak se pořád hádaly :-D :-D

2 Klara Klara | 23. června 2013 v 16:48 | Reagovat

užasná kapitola :-)

3 Tessinka Tessinka | 23. června 2013 v 18:14 | Reagovat

ooo .. :D nádhera !!!Chudák Rose .... nikdy si nejsem jistá jestli je v téhle povídce Lissa za mrchu nebo ne :D no každopádně hooodně zajímaví :D

4 Sincerity Sincerity | 23. června 2013 v 18:31 | Reagovat

Úžasný!!! :-D

5 Arwen Arwen | 23. června 2013 v 18:34 | Reagovat

Uzasne :D! A vazne me udivuje, jak Lussy zvladas psat 33  povidky najednou, kde se Lissa chova uplne jinak :D.zajima me co Rose udela - zjisteni, ze muze za tu smrt sve matky - to ji asi dostane :(, ale to jak se to od Lissy dozvedela je taky hrozny...

6 Anet Anet | 24. června 2013 v 16:41 | Reagovat

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD fajn ze uz to konecne zjistila...oni by ji to jinak netrekli urcite ne....ale no bude to zajimavii xDDD

7 gotička gotička | 25. června 2013 v 0:07 | Reagovat

Já veděla že je to Roza.Super kapča :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama