15. Kapitola: Rodinné strasti

24. června 2013 v 14:12 | LussyNda |  Shackled Fate
15. Kapitola: Rodinné strastiROSE POV:

Cesta zpátky k nám do domu mi připadala jako v mlze. Nějak jsem se stále nemohla soustředit a vlastně pochopit co se stalo a co ode mě královna chce. Bylo to nemožné.
Já se přece nemůžu stát královnou. Sakra nemůžu. Lissa naopak ano. Byla i tomu vedená, ale co já. Umím bojovat a to je asi tak všechno, ale jak mam sakra vést celý náš dhampýří systém, když o tom nemám ani páru.
Vešli jsme do domu, kde na nás všichni čekali. Moje rodina, Christian, Eddie, Mia a dokonce i Adrian zůstal.
Vůbec se mi to sice nelíbilo, ale co jsem mohla dělat, nemohla jsem ho jen tak vyhodit. Vstoupili jsme do domu a všichni se na nás otočili.
"Liss?" Zeptal se Christian. "Co tu dělá Jill?" Zeptal se jí a díval se mezi nimi. Lissa Jill držela za ruku a dodávala ji odvahu.
"Ode dneška tu s námi bude bydlet." Podívala se na Christiana, který vyvalil oči. "Chtěla bych vám představit mojí sestru Jill." Vydechla Lissa a všichni zalapali po dechu.
Nějak jsem neměla sílu zodpovídat jejich otázky a dívat se na pohledy, které mezi sebou měli Adrian a Dimitrie a tak jsem šla do kuchyně. Potřebovala jsem se něčeho napít. Nevím proč, ale najednou jsem začala pociťovat závrať. Nalila jsem si vodu a hltavě ji pila.
"Rose." Slyšela jsem za sebou hlas své matky. Otočila jsem se a podívala se na ní. Nevěděla jsem, co mi chce, ale bylo to poprvé, co na mě promluvila od té doby, co jsme přijeli. "Ještě jsem se s tebou pořádně ani nepřivítala. Když jste přijeli, byl blázinec." Usmála se. Jo to byl, to měla pravdu. Opětovala jsem ji úsměv a ona šla ke mně a pevně mě objala. "Je mi to hrozně líto." Vydechla mi do vlasů. Objala jsem ji a přitiskla jsem se k ní.
"Ne to já se omlouvám." Vydechla jsem a cítila jsem, jak mi tečou slzy po tváři. "Je mi tak strašně líto mami." Vydechla jsem ji do vlasů.
"Za to nemůžeš dítě." Řekla a pohladila mě po tváři. "Jsem na tebe tak pyšná holčičko." Usmála se. Podívala jsem se na ní a teprve teď jsem si ji pořádně prohlédla. Vypadala jinak. Její celá postava se změnila a měla břicho. Proboha ona je.
"Mami?" Zeptala jsem se ji v šoku. "Ty si těhotná?" zeptala jsem se ji.
Usmála se na mě smutně. "Ano. Tvůj otec a já jsme na sebe narazili v Anglii. Prostě se to stalo. A potom co před dvěma měsíci zemřel jeho otec, byl poslední muž v jejich rodě. Jeho matka sice znovu prskala, ale tentokrát s tím nemohla nic dělat." Vydechla a položila ruku na bříško.
"Takže?" začala jsem. "Jste se, vzali?" Zeptala jsem se ji a ona kývla. Usmála jsem se znovu. "Mám takovou radost. Budu mít sourozence." Řekla jsem. Má matka se usmála a po tváři jí teklo několik slz. Nakonec jsme se znovu objali a drželi se navzájem.
"Miluju tě Rose." Vydechla mi do vlasů, chtěla jsem ji odpovědět, když jsem najednou cítila tu samou zavrať a hrozné pálení v krku. "Rose.. Rose co se děje?" Zeptala se mě, ale já jsem nějak nemohla odpovědět, protože se mi podlomili nohy. Moje matka mě chytla a pomohla mi si sednout na zem. "Rose? No tak odpověz mi." Vydechla zoufale.
"D-Dimitri.." vydechla jsem bolestně.
"Belikove!!!!" vykřikla má matka. Jakmile zavolala jeho jméno Dimitri se objevil ve dveřích a díval se na nás v šoku. "Nevím, co se stalo najednou mi, začala omdlívat"
"Rose co se děje?" zeptal se mě. Podívala jsem se na něj a chtěla něco říct, ale nemohla jsem v krku mě pálilo a moje kůže najednou zbledla. Dimitri se na mě podíval a přikývl. "Neboj se hned to bude." Pohladil mě po vlasech, zvedl se a z ledničky vytáhl vak s krví, otevřel ho a nalil část z něj do ledničky a šel ke mně.
"Co to je?" Zeptala se Janine. "Proč dáváš mé dceři krev?" vydechla Janine znovu.
Dimitri mi podal skleničku a já hltavě pila. "Potom co jsme ji změnili zpátky, se změnila celá její podstata a její DNA je přes polovinu moroj. Sice nemá tesáky, nemusí pít krev denně, ale čas od času." Vydechl a podíval se na mě. Dopila sem poslední kapku a vydechla úlevou. Všechno co jsem pociťovala, bylo najednou pryč.
"To takhle bude pořád?" Zeptala se Janine a Dimitri pokrčil rameny, ale odpověděla jsem za něj.
"To nevíme. Ještě jsme to pořádně nezjistili. Víme jen, že trocha krve mi pomáhá udržet mou mysl." Vydechla jsem. Podívala jsem se na DImitrie, který mi pomohl na nohy a společně jsme šli zpátky. Janine šla k mému otci, který ji střelil nechápavým pohled, ale ona zakroutila hlavou a řekla mu, že až potom. Lissa seděla na gauči s Jill, Christianem, Eddiem a Miou a o něčem se bavili. Adrian seděl na křesle vedle nich a střelil po mě nenávistný pohled, když viděl Dimitriovu ruku kolem pasu.
"Co to má sakra znamenat!!" vykřikla Abého matka. "Ibrahime, proč ten muž objímá tvou dceru!" vykřikla pištivým hlasem. Bože můj jestli tu ženskou nikdo brzy nezabije, udělám to sama. Co si sakra o sobě jen myslí
"Mama." Vydechl Abé, ale ona ho přerušila.
"Co? Copak ty to dovolíš?" vykřikla na něj, ale on na ni něco zakřičel a ona zmlkla, ale mumlala něco o tom, že za jejích časů bych musela být zahalená v černém hábitě.
Dimitri mi pomohl se posadit vedle mé matky.
"No." Začal můj otec. "Vidím, že královna už vám řekla dobré zprávy." Usmál se na Lissu, Jill a mě.
"Jo to řekla." Odpověděla jsem. "A docela by mě zajímalo, kdo měl tak dokonale blbej nápad mi tohle udělat!" vykřikla jsem a podívala jsem se na něj. "Nevíš o tom náhodou něco?" zeptala jsem se ho.
"Přísahám, že tentokrát jsem o ničem nevěděl, královna s tím za mnou a tvou matkou přišla sama a nám se to zdál jako dobrý nápad." Usmál se.
"No jistě. Kdo jiný by měl být taky Dhampýrskou královnou. Bože copak jste přišli o rozum." Vydechla jsem na ně. Vedle sebe jsem slyšela se všechny dávit smíchy a dokonce i Jill. "No hrozná sranda."
"Promiňte Vaše veličenstvo, nechtěli jsme vás urazit." Smál se Christian.
"Jo počkej, tebe ta sranda taky přejde až tě Lissa korunuje na krále." Vydechla jsem a on se na mě zamračil.
"Jak to?" Zeptal se v šoku.
"Nevíš o tom, že Královna udělala Lissu svojí nástupkyní." Řekla jsem mu s úsměvem a jeho oči se rozšířili strachem a podíval se na Lissu, která se usmála. "No tak když už jste mě tedy do toho dostali tak jsem zvědava, kdo z vás mi vysvětlí, co mám vlastně dělat."
"Ale to je jednoduché." Řekla Abého Matka a usmála se. Tak to bylo snad poprvé, co se na mě usmála. "Takovou poctu nemůžeš odmítnout a musíš ji hrdě přijmout. No ze všeho nejdřív, bys měla být důstojným nástupcem na trůn." Zamračila jsem se. Nechápala jsem o čem to mluví.
"Co přesně myslíte tím důstojným?" zeptala jsem se ji, protože se mi nelíbilo jak se na mě směje a měla jsem pocit, že na mě něco kujou.
"No tak ze všeho nejdřív. Bychom jí měli Ibrahime sehnat vhodného manžela." Řekla a mě málem vyskočili oči z důlků. "Pamatuješ si Izaka Vodu? Myslím, že to by byl důstojný manžel." Vydechla. No tak to tedy ne. Tohle musím hodně rychle zastavit jinak by mě tu byli schopni vdát i bez mého vědomí.
Rose zůstaň v klidu. Slyšela jsem Dimitrije ve své hlavě.
"V klidu?" vykřikla jsem na něj "Děláš si legraci." Podívala jsem se na tu ženskou, co si říkala moje babička a vstala jsem. "Tak podívejte se. Je mi jedno, kdo jste. Mohla by jste být i královna ze Sáby a bylo by mi to jedno. Co si sakra o sobě myslíte, že nakráčíte, do mého života a budete mi diktovat? Tak to jste se tedy šeredně spletla. Pokud se někdy vdám tak si vyberu manžela sama je vám to jasné a vy ani nikdo jiný mi nebude diktovat, co mám nebo nemám dělat."
"Co si to ke mně dovoluješ!!!" vyštěkla na mě. "Ibrahime? Dovolíš jí semnou takhle mluvit? Dovolíš ji, aby na mě takhle křičela."
"Matko!!" vykřikl Abé. "To už stačilo. Rose neudělala nic špatného. Mě se taky nelíbí to, co plánuješ s jejím životem a nelíbí se mi jakým hlasem mluvíš s mojí dcerou." Vydechl Abé a ona se radši stáhla.
Podívala jsem se na Dimitrie, který se na mě usmál.
"No krása, koukám, že jablko nepadlo daleko od stromu." Vydechl Adrian se smíchem. Tohle už bylo vážně moc. Otočila jsem se na něj a chtěla mu ublížit, ale Dimitri mě pevně chytil kolem pasu.
"Pusť mě sakra!!!" vykřikla jsem na něj. Rose uklidni se klid, lásko. Šeptal v mé hlavě.
"Správně bráško, drž si svého mazlíčka." Zasmál se. Dimitri se na něj otočil s nenávistí.
"Ještě jedno slovo a pustím ji a klidně ji nechám, aby tě zabila." Vydechl k němu.
"Na to ani ty nemáš." Řekl Adrian.
"Tak dost!!!" vykřikla Lissa a dívala se naštvaně na Adriana. "Budu Královnou takže i ty budeš v mém domě ukazovat respekt ke všem mým blízkým a pokud ne tak vypadni z mého domu." Vykřikla na něj. Adrian se na ni podíval v šoku a pak po všech ostatních. Nakonec se zvedl a nasupeně odkráčel z domu.
Dimitri mě držel v náručí, třásla jsem se a on mě šeptal sladké ruské nesmysli.
"Dimitri odnes jí nahoru, všichni jsme toho měli dneska dost." Vydechla a posadila se zpátky na pohovku. Dimitri mě jemně zvedl z podlahy a nesl mě k našemu pokoji.
Byla jsem hrozně slabá a unavená z toho všeho co se dneska stalo. Dimitri mě položil na postel, lehl si vedle mě a přitáhl si mě do náručí.
"To byl dneska den." Vydechla jsem a on se usmál. "Jak tohle zvládnu?" zeptala jsem se ho.
"Nebudeš na to sama. Všichni ti budeme pomáhat." Zvedla jsem hlavu a podívala jsem se mu do očí.
"Pokud to mám udělat, tak mám jednu podmínku." Podívala jsem se mu do očí.
"Ano?" zeptal se.
"Chci, aby si do toho šel semnou. Chci tě po svém boku dokonce života." Vydechla jsem. Usmál se a políbil mě.
"Bude mi ctí, má Královno." Vydechl a znovu mě políbil. Věděla jsem, že to nebude jednoduché, ale taky jsem věděla, že pokud bude po mém boku, všechno půjde snadněji.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sissa sissa | 24. června 2013 v 14:31 | Reagovat

perfektná kapitola a už sa teším na pokračovanie :-D  :-D  :-D

2 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | 24. června 2013 v 14:57 | Reagovat

Moc pěkné :-)

3 Tessinka Tessinka | 24. června 2013 v 15:22 | Reagovat

Hezky jí to Rose nandala !! :D :D aa... v téhle kapitole byla Rose Boží ... ta hádka s Adrienem .... :D prostě nádhera !!! Jenom doufám že ta Rosina změna DNA nebude mít žádný vliv na její schopnosti jako dhampýra .... myslím tím že neztratí svoji sílu atd ... :D

4 Tali Tali | 24. června 2013 v 17:17 | Reagovat

Moc se mi libilo jak Rose svý babičce "řekla" svůj názor :D  :D  :D máš moc pěkný design... :-D  :-D  :D

5 gotička gotička | 25. června 2013 v 0:27 | Reagovat

Ta babička je na pelici či co.pěkná kapča :D  :D

6 jess jess | 25. června 2013 v 9:15 | Reagovat

uzasny :-)  :-)  :-D  :-D  :D  :D

7 Marketitinka Marketitinka | 26. června 2013 v 14:51 | Reagovat

Skvělá kapitola! A moc hezký design :-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama